Twoja oczyszczalniaoczyszczalnia-krakow.pl

Oczyszczalnia Bioekocent 3300 PRO
dla max. 8 osób

Technologia mechaniczno - biologiczna oczyszczalni Bioekocent 3300 PRO oparta jest na matodzie osadu czynnego. Oczyszczanie stanowi proces biologiczny, w którym mikroorganizmy tlenowe pod wpływem intensywnego natleniania wykorzystują zawarte w ściekach związki organiczne do własnych procesów życiowych. Podtrzymanie i stabilizacja procesu powodują, iż mikroorganizmy eliminują niekorzystne dla środowiska związki zawarte w ściekach. Zastosowana metoda oczyszczania w połączeniu z nowoczesną konstrukcją gwarantują właściwy efekt ekologiczny. Urządzenie jest praktycznie bezobsługowe, a jego zainstalowanie wymaga niewielkiej powierzchni. Powierzchnia zabudowy na działce bez odprowadzenia: 4,5 m2. Oczyszczone ścieki mogą być odprowadzone bezpośrednio do wybranego zbiornika.
 

Oczyszczalnia Bioekocent

Zalety oczyszczalni Bioekocent:

Wykaz urządzeń kompletnej oczyszczalni Bioekocent:

Jak działa oczyszczalnia Bioekocent

Oczyszczalnie typu Bioekocent wykorzystują niskoobciążony proces osadu czynnego, który służy do biochemicznego oczyszczania ścieków pochodzących z osadnika wstępnego. Aby procesy biochemiczne zachodziły prawidłowo należy zapewnić dopływ do osadu biologicznie czynnego odpowiedniej ilości powietrza, a także usunąć gazowe produkty przemiany biochemicznej.

Osadnik Wstępny
Osadnik ten jest podstawowym elementem stosowanym w układach oczyszczalni ścieków. Zadaniem osadnika jest jak najskuteczniejsze wstępne podczyszczenie surowych ścieków, zatrzymanie zawiesin opadających oraz flotujących (unoszących się) tłuszczów oraz gromadzenie osadów po procesie oczyszczania tlenowego.
Komora Tlenowa
Do napowietrzania ścieków wykorzystuje się dyfuzor dyskowy umieszczony na dnie komory. Wysokość zbiornika wynosi 1,40 m przy wysokości czynnej słupa ścieku 1100 cm, co gwarantuje właściwy efekt absorpcji pęcherzyków tlenu wśród mikroorganizmów tworzących biomasę w osadzie czynnym. Zastosowane urządzenia zaprojektowano ze szczególną dbałością, co umożliwia ich wieloletnie użytkowanie. Doprowadzenie odpowiedniej ilości powietrza gwarantuje zastosowanie sprężarek o mocy 0,03 kW, a utrzymanie właściwej kolejności i czasu trwania procesów technologicznych powierzono cyfrowym programatorom. Sprężarka powinna być umieszczona w domu (suche pomieszczenie gospodarcze) lub w zewnętrznym stabilnym pod względem warunków atmosferycznych kontenerze spełniającym klasę ochrony IP-65.
Osadnik Wtórny
Osadniki wtórne współpracują z komorą tlenową. Zbiornik kompaktowego osadnika wtórnego wyposażony jest w osadnik recyrkulacji wewnętrznej w kształcie odwróconego stożka, którego wierzchołek zlokalizowany jest na dnie osadnika wtórnego. Pompa mamutowa zbiera z środka zbiornika wewnętrznego opadające mikroorganizmy i na zasadzie grawitacyjnego unoszenia osadów kieruje je do powtórnej obróbki w komorze napowietrzania. Następuje tu oddzielenie kawałków biomasy (zużytej błony biologicznej) od oczyszczonych ścieków. Ściek technologicznie oczyszczony gromadzi się ponad osadami w leju recyrkulacyjnym, a jego odpowiednia ilość przepływa do głównej części osadnika wtórnego, gdzie następuje ostateczne klarowanie osadów. Aby wyeliminować możliwość zagnicia osadów w komorze klarowania zastosowano dodatkową recyrkulację zewnętrzną. Osad z komory klarowania osadnika wtórnego wraz z częścią ścieków oczyszczonych recyrkulowany jest w odpowiednim czasie do komory osadnika wstępnego, gdzie osiada na dnie nie stanowiąc zagrożenia dla jakości oczyszczania ścieków. Przetłaczanie realizuje się na zasadzie grawitacyjnego podniesienia przez pompę mamutową. Po całym procesie ścieki przepływające do wylotu osadnika wtórnego są wyklarowane i oczyszczone.

Schemat oczyszczalni Bioekocent 3300 Pro


Schemat Bioekocent


Materiały znajdujące się na stronie zostały zamieszczone za zgodą producenta.